piątek, 16 maja 2008

Otago Capital LP

Otago Capital LP nie jest aniołem biznesu typowo polskim, co więcej jest funduszem (!) ale o anielskich aspiracjach.
Jednak jako że właścicielem funduszu jest Polak: Tadeusz Witkowicz, myślę że warto zapoznać się z jego ofertą. Za: PAP Fundusze (Wirtualna Polska) podaję kilka faktów:
24.11.Warszawa(PAP) - Fundusz Otago Capital planuje zainwestować w Polsce około 25 mln. USD w projekty biznesowe będące we wczesnej fazie rozwoju tzw. start-upy. Zainteresowany jest projektami związanymi z rynkiem IT. Nie wyklucza, że będzie wychodził z inwestycji wprowadzając dojrzałe spółki na GPW lub NASDAQ - poinformował założyciel funduszu Tadeusz Witkowicz.
"Na inwestycje w Polsce chcę przeznaczyć około 25 mln. USD. Trudno zainwestować taką kwotę w ciągu roku myślę, że będę inwestować w 2-3 projekty rocznie" - powiedział na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami Witkowicz."W jeden projekt będę inwestował nie więcej niż 2,5 mln. USD, więc chcę stworzyć około 10 spółek. Jestem zainteresowany inwestowaniem w szeroko rozumianą branżę IT: internet, telekomunikację, oprogramowanie itp., głównie w spółki sprzedające produkty, czy oferujące usługi dla klienta biznesowego" - dodał.
Jako że informacje te zostały opublikowane 24.11.2006 należałoby sprawdzić, jak w przeciągu tego czasu rozwinęły się inwestycje funduszu.
Jeśli napiszemy biznesplan, w którym odpowiemy na dwanaście z wymaganych pytań
Co oferuje fundusz? Informacje o historii, misji, strategii znajdziemy na jego stronie:
Jeśli napiszemy biznesplan, w którym odpowiemy na dwanaście z wymaganych pytań oraz wyślemy go mailem na adres entrepreneurs@otagocapital.com , mamy szansę :)

Brak komentarzy: