wtorek, 3 czerwca 2008

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości zainteresujcie młodych przedsiębiorców pomocną dłonią aniołów biznesu!

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości (AIP) powstały w celu wspierania „młodego biznesu”, nie tylko poprzez propagowanie samej idei przedsiębiorczości, ale i przez aktywne wspieranie młodych przedsiębiorców. Przede wszystkim inkubatory skierowują swoją ofertę do studentów, pracowników nauki, absolwentów, ale nie tylko!
Mało kto wie, że istnieją inkubatory np. inkubator przy Uniwersytecie Jagiellońskim, które służą swoją ofertą firmom a nie tylko wspomnianej powyżej grupie osób !
Warto zainteresować się ofertą tego inkubatora, który pomoże młodej firmie w starcie.
To, czy jego oferta będzie nam odpowiadać w znacznej mierze zależy od charakteru działalności, jaką zamierzamy prowadzić. Co znajduje się w ofercie inkubatorów?
Przede wszystkim lokum – skromne pod względem wielkości, ale znajdują się w nim podstawowe sprzęty: biurko lub biurka, krzesła. Ponadto możemy zazwyczaj liczyć na nieodpłatny dostęp do internetu, obsługę sekretarską, prawną, udostępnianie pomieszczeń konferencyjnych , faksu, etc.
Jako grupę reprezentatywną wybrałam jedenaście inkubatorów, które postanowiłam sprawdzić pod kątem tego, czy zamieściły na swoich stronach choćby wzmiankę na temat aniołów biznesu. Niestety rozczarowałam się, ponieważ jedynie w inkubatorze prowadzonym przez Uniwersytet Jagielloński http://www.inkubator.krakow.pl/
taka informacja się znajduje. Podana jest nie tylko charakterystyka działalności aniołów, ale również informacja gdzie ich szukać.
Wymieniono nawet sieci aniołów: EBAN, POLBAN, LBA, oraz fundusz technologiczny MCI Management S.A.
Myślę, że akademickie inkubatory przedsiębiorczości powinny prowadzić działalność informacyjną dotyczącą aniołów biznesu wśród osób zainteresowanych ich ofertą. Być może nie wszyscy wiedzą, że mając dobry pomysł na firmę mogą skorzystać z takiej właśnie formy wsparcia finansowego, jaką oferują anioły.

Inkubatory – lista:

Brak komentarzy: